+421 903 772 992

info@chataslovakia.sk

Chata 2 Chata 1
  • Chataslovakia
  • Chataslovakia
  • Chataslovakia
  • Chataslovakia
  • Chataslovakia
  • Chataslovakia

Dovolenka na chate s vlastným wellness Nízke Tatry - Krpáčovo

Chata Slovakia č.1 Krpáčovo, Nízke Tatry https://www.napant.sk/ , Vám ponúka možnosť celoročného komfortného, pokojného ubytovania pre rodiny s deťmi, dovolenku s priateľmi alebo romantický pobyt vo dvojici.
Výborná poloha chaty v tichom prostredí ihličnatého jedľovo-smrekového lesa, v kombinácii so zaručeným súkromím a nadštandardným vybavením, je zárukou skvelej dovolenky plnej relaxácie a pokoja, ale aj aktívneho oddychu. Chata je postavená v atraktívnej a obľúbenej turistickej lokalite Krpáčovo v bezprostrednom dotyku Národného parku Nízke Tatry a iba 200m od vodnej nádrže Krpáčovo s možnosťami kúpania, člnkovania , paddleboardu, rybolovu a v zime korčuľovanie a len 200m od chaty sa nachádza SKI Krpáčovo s pefektne upraveným svahom, požičovňou lyží, servisom, úschovňou, inštruktormi lyžovania pre deti aj dospelých a samozrejme bufet na občerstvenie https://www.onthesnow.sk/horehronie/krpacovo/lyziarske-stredisko .

Pre fanúšikov golfu je len 4000m od chaty golfovo-rekreačné stredisko Tále Gray Bear je prvé 18 – jamkové majstrovské golfové ihrisko https://www.tale.sk/golf/

Pre deti https://slovenskycestovatel.sk/item/tarzania-tale

Reštauračné služby poskytuje Hotel Polianka https://www.polianka.sk/ a Koliba pri vodnej nádrži http://www.kolibaprijazere.sk/sk/hotel, Požičovňa elektrobicyklov https://pozicovna-elektrobicyklov-hotel-polianka.business.site/ a Hotel Hydro http://www.hotelhydro.sk/

Navigácia od Hostinca KUKUČKA ku Chataslovakia 1 (kliknite tu)

Chata je celoročne dobre prístupná po asfaltovej ceste a v bezprostrednej blízkosti chaty je možné bezpečné parkovanie niekoľkých áut pre ubytovaných hostí.

Objekt je vykurovaný elektrickým kotlom s radiátormi, kombinovane s podlahovým kúrením, alternatívne teplovodným-teplovzdušným krbom.
Kapacita chaty je max. 8 dospelých osôb z toho 2 lôžka poschodové plus1 detská postieľka.

Prízemie

Na prízemí chaty Slovakia 1 je vstupná miestnosť s priestorom na uloženie lyží, prechodová miestnosť s umývadlom, automatickou práčkou, fénom na vlasy. Ďalej je samostatné WC+detský nočník, kúpelňa s WC, wellness s kombinovanou saunou (infra sauna a fínska sauna) pre 4 osoby a hydromasážna vírivka pre 2 osoby (každý hosť si samoobslužne napustí a vypustí vodu, bez chemikálií). Z wellness je možný priamy výstup na terasu. Na prízemí je tiež spoločenská miestnosť s teplovzdušným krbom, televízorom so satelitným prijímačom DiGi Tv so štandardnou ponukou TV kanálov, voľne dostupné WiFi 4G, rádio s CD prehrávačom, koženou sedacou súpravou.

Spoločenská miestnosť je priamo prepojená s kompletne zariadenou a s vysokým štandardom vybavenou kuchyňou (umývačka riadu, automatický pressovar na zrnkovú kávu a prekvapkávací kavovar na mletú kávu , indukčná varná doska, chladnička s mraziacim boxom, mikrovlnná rúra, toustovač, hriankovač, murovaný sporák na pevné palivo s rúrou, nerezová súprava hrncov na varenie, poháre, taniere, súpravy na stolovanie a servírovanie , jedálenský stôl pre 6 osôb a detská skladacia jedálenská stolička.

Poschodie

Na poschodí sa nachádzajú dve samostatné spálne. V jednej je manželská posteľ a poschodová posteľ t.j.4 osoby + detská postieľka, v druhej izbe je manželská posteľ a dve sólo postele t.j.4 osoby. Na poschodí je prechodová izba s TV DiGi prijímačom , ktorá slúži ako herňa pre deti s rôznymi spoločenskými hrami, knihami, časopismi, alebo izbu je možné využiť ako čitáreň - pracovňu v prípade Home Office s prístupom na WiFi a využiť kvalitnú farebnú laserovú tlačiareň.

Pred kuchyňou je terasa s vonkajším sedením .
Pozemok prislúchajúci ku chate a je ohraničený vzrastlým živým plotom z ihličnatých a listnatých stromov, čo poskytuje dostatok súkromia a pokoja. K chate prislúcha aj veľký osvetlený altánok s grilom, kde je možné grilovanie a varenie v kotlíku a samozrejme veľký stôl s lavicami na posedenie.

Pre zábavu detí je vhodné využitie veľkej trampolíny, pieskoviska s hračkami, hojdačiek a pinpongového stola.
Ďalej je možné využiť aj kameňmi ohraničené ohnisko s posedením.

V okolí chaty začína množstvo obľúbených turistických a cykloturistických chodníkov a trás.

Aktívny relax Nízke Tatry

Chata Slovakia č. 1 sa nachádza v rekreačnej oblasti Krpáčovo v Nízkych Tatrách. Lokalita je celoročne atraktívna ako pre rodinky s deťmi, tak i pre seniorov, turistov, cyklistov i lyžiarov

Na prízemí je vstupná miestnosť z ktorej sa je vstup do spojovacieho traktu, kde je umiestnené samostatné umývadlo, automatická práčka bojler na teplú vodu. Zo spojovacieho traktu je vstup do kúpeľne so sprchovým kútom a WC a samostatného WC s umývadlom ako aj vstup do relaxačnej miestnosti so kombinovanou saunou pre 4 osoby a hydromasážnou dvojmiestnou vaňou.
Zo vstupnej miestnosti je aj vstup do obývačky, ktorá je vybavená obojživelným krbom na pevné palivo, ktorý okrem elektrického kúrenia zabezpečuje vykurovanie celej chaty. Obývačka je vybavená koženou sedacou súpravou 3+2+1, televízorom so satelitným príjmom, DIGI TV, rádiom s CD prehrávačom a WiFi routrom G4, Obývačka je prepojená s kuchyňou, so stolovaním pre 6+2 osôb, je nadštandartne vybavená umývačkou riadu, indukčnou keramickou varnou doskou, klasickým murovaným sporákom s rúrou na pevné palivo, mikrovlnnou rúrou, presso kávovarom na zrnkovú kávu, prekvapkávacím kávovarom na mletú kávu, rýchlovarnou kanvicou, hriankovačom a chladničkou s mrazničkou.

Zo vstupnej miestnosti vedú schody na prvé poschodie, kde sa nachádzajú 2 spálne a 1 priechodná izba, ktorá slúži ako pracovňa alebo herňa pre deti. Táto izba je vybavená DIGI TV, detským hrami, kartami, písacím stolom, kreslom a kopírkou so scanerom. Z priechodnej izby je vstup do izby č. 2 , ktorá je vybavená 1-nou manželskou posteľou a 2-mi samostatnými posteľami.
Do izby č.1 sa vchádza zo schodiskovej podesty a táto izba je vybavená 1-nou manželskou posteľou a 1-nou poschodovou posteľou a na požiadanie poskytujeme detskú postieľku.

Ubytovaným hosťom je počas celého pobytu k dispozícii relaxačná miestnosť s kombinovanou saunou (fínska + infra) s kapacitou pre 4 osoby, sprchovacím kútom a rovnako dvojmiestna relaxačná hydromasážna vaňa (každý hosť si samoobslužne napustí a vypustí vodu, bez chemikálií).
Taktiež je k dispozícii bezplatné pripojenie na internet WiFi 4G.
Pri chate je k dispozícii lúka na hranie, ohnisko s posedením a altánok so stolom a posedením, kde ubytovaní hostia môžu grilovať, alebo variť v kotlíku.

Pre deti je pripravená trampolína (3,66 m), hojdačky, pinpongový stôl a pieskovisko s hračkami.
Výborná poloha chaty v tichom prostredí ihličnatého lesa v kombinácii so zaručeným súkromím a nadštandardným vybavením, je zárukou skvelej dovolenky plnej relaxácie a pokoja, ale aj aktívneho oddychu.
Chata svojím komfortným vybavením uspokojí aj požiadavky náročnejších hostí

Príjazd ku chate je po asfaltovej komunikácii. V zime odporúčame reťaze, parkovanie pri chate je bezproblémové.

Dovolenka strávená na našej chate v letných mesiacoch je výborná príležitosť pre kompletný relax pre rodiny s malými deťmi, ozdravný pobyt, pre milovníkov plávania, či vyznávačov rybolovu, člnkovania, paddleboardu, turistiky, cykloturistiky, golfu, hubárčenia, prechádzky v okolitom lese.
Tále Gray Bear je prvé 18 – jamkové majstrovské golfové ihrisko na Slovensku vzdialené 4000 m. V okolí do 500 m sú možnosti stravovania a občerstvenia, diskotéky a podobne.
Vodná nádrž je vzdialená cca 200 m od chaty.

Počas Vášho pobytu môžete využiť ponuku mnohých prírodných aj kultúrno-historických pamiatok regiónu, ako je napríklad Jaskyňa mŕtvych netopierov, Bystrianska jaskyňa, romantická a človekom málo dotknutá Vajskovská dolina s mohutnými vodopádmi alebo unikátna Čiernohronská železnica, Horehronské cyklodreziny, Splav Hrona, Technická pamiatka Chmarošský viadukt, Lesnícky skanzen vo Vydrove, Hutníckej múzeum v Podbrezovej, Horehronské múzeum Brezno, Tarzánia Tále, Hrad Slovenská Ľupča a ďalšie.

Počas zimných mesiacov aktívni lyžiari iste ocenia lyžiarske svahy cca 200 m od chaty SKI Krpáčovo s požičovňou lyžiarskej výstroje, so službami inštruktora lyžovania alebo neďalekých stredísk SKI Tále, SKI Mýto pod Ďumbierom, SKI Chopok Juh - Jasná Nízke Tatry.

Tešíme sa na Vašu návštevu u nás, v Chate Slovakia č. 1.